Дитячі розвиваючі та навчальні ігри на вулиці, ігри для дітей в дитячому садку

Кошенята і щенята

Гравці діляться на дві групи: одні - "кошенята", інші - "щенята", вони знаходяться в різних кінцях майданчика. По сигналу кошенята починають бігати, легко, якби граючи. На слова "кошенята!" вони вимовляють "мяу!". У відповідь на це щенята гавкають "гав-гав-гав!", на четвереньках біжать за кошенятами, які швидко влізають на гімнастичну стінку. Щенята повертаються на свої місця. Після 2-3 повторень діти міняються ролями. Закінчити гру можна наступним чином: запропонувати всім тихо і повільно "по-котячому" пройти.


Математика в русі

Діти встають в дві колони по одному. За першим сигналом усі розходяться в розсипну і виконують на свій розсуд різні вправи на місці, в русі в парах; по другому сигналу - кожна з груп, в заздалегідь обумовленому місці, швидко утворює якусь математичну фігуру (трикутник, чотирикутник тощо). Виграє команда, яка точніше і швидше виконає завдання. Попередньо спробувати виконання фігур.


Пусте місце

Дитячі розвиваючі та навчальні ігри на вулиці, ігри для дітей у школі і в дитячому садку Всі гравці розподіляються в два кола, не більше, ніж на пів кроку один від іншого - і заводять руки за спину. Ведучий - за колом. Він біжить навколо лінії, торкається до кого небудь з гравців і продовжує бігти, намагаючись зайняти місце, що звільнилося. Гравець, якого торкнулися біжить у зворотному напрямку, намагаючись прибігти швидше за ведучого. Перемагає той, хто жодного разу не залишився без місця.


Розгорнемо коло

Діти йдуть по колу, не тримаючись за руки. Звертаючись до кого-небудь з дітей, керівник просить розгорнути коло. Названий учень повертається і веде коло в протилежний бік (діти беруться за руки), утворюючи нове коло. Потім це ж виконує наступний гравець. Побудови та форми пересування можуть змінюватися. Повтор 4-5 разів.


Кидаю і ловлю

М'яч потрібно кидати високо через мотузку і ловити його з іншого боку. Виграє той, хто виконає більше кидків без помилок.


Влучно в ціль

На рівній відстані від двох команд ставлять по п'ять "містечок". Діти з кожної команди, по черзі, кидають малі м'ячі, намагаючись збити якомога більше містечок. Виграє та команда, чиє містечко буде повністю зруйноване за меншу кількість кидків.


Влуч у квадрат

Стоячи в центрі великого кола діаметром 6 м, намагатися потрапити кидком м'яча знизу - уперед у квадрати, розташовані на лініях кола спереду, ззаду і з боків (ширина квадрата 30 - 40см).


День і ніч

Дві команди шикуються в шеренги на відстані 2 - 4 м обличчям одне до одного. Гравці однієї команди - "день", іншої - "ніч". Керівник підкидає в центрі майданчика невеликий диск, одна сторона якого біла, а інша - чорна. Якщо диск впаде білою стороною вгору, то команда "День" намагається наздогнати і всалити гравців команди "Ніч". Салити дозволяється лише до якоїсь межі. За кожного осаленого гравця команда "День" отримує очко. Обидві команди повинні наздоганяти і тікати однакове число разів. Команда, що набрала більшу кількість очок, стає переможцем.

Боротьба за м'яч

Учасників гри поділяють на 2 рівні команди. Гравці кожної команди повинні мати майки кольору, відмінного від іншої команди, або відмітні нарукавні пов'язки. На землі креслять майданчик. Гравці розміщуються на ній у довільному порядку. Суддя підкидає м'яч вгору. Гравці кожної команди намагаються заволодіти м'ячем, перекидаючи його від одного до іншого. Мета гри полягає у тому, щоб м'яч опустити (але не кинути здалеку!) за протилежною лінією майданчика. За це команді зараховується очко. Гравці можуть не тільки перекидати м'яч один одному, а й виходити на вільні місця, робити обманні рухи. Коли одна з команд отримала очко, гру знову починають з центру.